BLOG

jak wzmocnić poczucie własnej wartości ?

Zastanawiając się nad wzmocnieniem poczucia własnej wartości, niejednokrotnie uwiedzeni sloganami mówców motywacyjnych chcemy natychmiast dokonać radykalnej zmiany w swoim wyglądzie, w swoim życiu, czy też w swoim myśleniu. Żyjemy szybko i niestety nie potrafimy cierpliwie czekać na efekty. I co dostajemy w zamian? Rozczarowanie.

INTERWENCJA KRYZYSOWA A PSYCHOTERAPIA

Interwencja kryzysowa i psychoterapia, to niesienie pomocy osobom potrzebującym.  Jednak samo podejście do tej pomocy znacząco je od siebie różni i co jest bardzo ważne, aby zarówno psychologowie, jak i osoby w kryzysie, bądź ich najbliżsi o tym wiedzieli.

stres cichy zabójca

Coraz częściej spotykamy się z pojęciem stresu. Mamy stresujące życie, zmagamy się ze stresem w pracy, stresuje nas stanie w korkach, rozrywkowy sąsiad itd. Wygodnie wszystko możemy wrzucić do worka z metką stres. Ale czy na pewno? Bo czym tak naprawdę jest stres i czy wszystkich stresuje to samo?

CZYM JEST COACHING KRYZYSOWY ?

Termin „kryzys” jest chyba jednym z najczęściej używanych obecnie słów odnoszących się tak naprawdę do różnych trudnych sytuacji w naszym życiu. Prawdopodobnie ma to swoje wytłumaczenie w szybko zmieniającej się rzeczywistości, która co chwilę dostarcza nam nowych wyzwań, wrażeń, czy stawia nas w sytuacji, z którą ciężko nam sobie poradzić.